Prečo X.Y. sedí a Fico nie ?

Autor: Kosmas Bekiaris | 5.2.2011 o 8:30 | Karma článku: 18,71 | Prečítané:  2905x

27-ročný X.Y. bol odsúdený na niekoľkoročný nepodmienečný trest za lúpežný prepad 85-ročnej starenky, ktorej odcudzil 10 Eur. Keďže to bol už jeho siedmy spáchaný zločin, výška trestu je vyššia ako obvykle. Oznam, s ktorým sa bežne stretávame v našom živote. Správne, zločin sa stal a páchateľ musí byť patrične potrestaný. Porušil zákon a nasleduje trest.

11. decembra 2007 Poslanci Národnej rady (NR) SR prijali zákon o jednorázových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá. Zákon, ktorý určil okrem iného, podmienky za ktorých je možné vyvlastniť súkromnú pôdu a iný súkromný majetok, podrobila časť poslancov a verejnosti ostrej kritike.

 

11. decembra 2007 bol daný pokyn na páchanie zločinu na občanoch tejto republiky.

1. januára 2008 sa páchanie zločinu začalo.

 

1. februára 2011 (dosť neskoro, ale konečne) Ústavný súd Slovenskej republiky vyriekol, že „Pri vyvlastňovaní pozemkov pod diaľnicami a rýchlostnými komunikáciami štát porušil Ústavu SR a zákon teda nie je v súlade s Ústavou SR a Dohovorom ľudských práv a slobôd.“ Samozrejme treba pre správnosť dodať, že protiústavný je vyššieuvedený zákon z decembra 2007, ktorý hovorí o tzv. rýchlom vyvlastnení, keď majiteľ pozemku nesúhlasil s jeho predajom, mohlo sa vydať stavebné konanie s tým, že do doby kolaudácie sa daný pozemok vysporiada (buď odkúpením alebo vyvlastnením). Zákon, že pokiaľ sa nevysporiadajú pozemky (odkúpením alebo vyvlastnením), dovtedy sa nevydá stavebné povolenie je naďalej v platnosti a je v poriadku.

 

Viete si predstaviť, keby tento výrok súdu prišiel už v roku 2010 pred parlamentnými voľbami? Žiadny normálne zmýšľajúci človek by nedal hlas vo voľbách bezzásadovým páchateľom zločinu. Áno, už v škole sme sa učili, že kto poruší zákon je páchateľ a má byť potrestaný. A preto bolo potrebné výrok súdu oddialiť, hoci to bolo jasné už v decembri 2007. Na to, aby som vedel, že cudzia osoba nemôže vstúpiť do môjho bytu alebo nakladať s mojim majetkom bez môjho súhlasu, nepotrebujem výrok ústavného súdu. Máme predsa Ústavu SR, zákon zákonov a každý si ju môže kúpiť v knižnej podobe alebo nájsť na internete. Lenže naši páchatelia to robili vedome, bez hanby a bez strachu z trestu. A v súčasnosti ešte mudrujú. Vraj sa spomalí výstavba diaľnic. Aké prízemné vysvetlenie. Zločin je zločin a má byť potrestaný. Problém je, že zločin sa stal, aj vinníkov všetci poznáme, ale potrestaní budú len nevinní. Všetci zaplatíme z našich peňazí za škody, ktoré sa napáchali. Páchatelia sa rehocú a mudrujú. Prečo sa im to nezosobní? Prečo nejde niekto za toto sedieť?

 

Vďaka Bohu nemal tento protiústavný zákon vplyv na život občana (autor nemá informáciu) alebo na jeho zdravie (hoci si autor vie predstaviť minimálne psychickú ujmu). Predstavte si, že ráno vstanete a na vašom pozemku sú stavebné stroje a na vašom majetku sa ide páchať zločin. Áno zločin, pretože zákon na základe, ktorého si dovolia narábať s vašim majetkom bez vášho súhlasu je protiústavný. Vyjdete von na svoj pozemok a vlastným telom si ho budete chrániť podľa Ústavy SR, ktorá vám to zaručuje. Následne vás vyzvú, aby ste im nebránili, lebo oni majú na to právo. Právo podľa protiústavného zákona. Čo v takomto prípade? Nie je ústava nadradená nad ostatnými zákonmi? Páchatelia si sedia v teplúčku a vy si musíte chrániť to, čo vám patrí. Lenže bezúspešne, ak nechcete prísť o život.

 

Boľševicko-nacistické myslenie, že pre blaho iných je potrebné obetovať niektorých jedincov je choré. Kto povie, kde je hranica koľko tých jedincov môže byť? To by sme potom mohli oslavovať aj Hitlera, či Stalina. Veď aj oni robili veci pre dobro a potrebu iného. Mám pocit, že schvaľovaním takýchto zákonov sa stále vrátime pred rok 1989. Ešteže máme ústavný súd. Otázkou ostáva, čo s páchateľmi. Ako je možné, že porušenie ústavy nemá trest pre vinníkov. Schovávajú sa za kolektívne rozhodnutie? Zbabelci. Myslím si, že na porušenie ústavy by sa imunita vzťahovať nemala.

Ako je možné, že banda bezzásadovcov schvaľuje takéto zákony? Vieme my, koho vlastne volíme? O čo sa má občan Slovenskej republiky oprieť, aby mohol bezstarostne a v zmysle zákonov žiť, keď sa nevie oprieť o ústavu, základné práva občanov?

 

A to som ešte nespomenul protiústavný zákon z 25.októbra 2007 o zisku zdravotných poisťovní. Ďalší zločin spáchaný tou istou bandou.

 

Ak roztrháte niekde na verejnosti ústavu v knižnej podobe, tak vás budú stíhať za hanobenie symbolu republiky (prípad Alexandra Járaya z Košíc v roku 1997). Ale ak niekto roztrhá ústavu v jej podstate, jej porušením, nikto nie je zodpovedný a vyhne sa trestu. Preč s takýmito kvázizastupiteľmi občanov!

 

Sme my normálna krajina?

Ja chcem spolu so svojou rodinou a priateľmi žiť v normálnej krajine.

A čo vy?

 

Apropo, prečo X.Y. sedí a Fico nie ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Koho odfotili s Kollárom či Lipšicom? Politici a mafiáni na fotkách

Súd na kauciu prepustil z väzby Ľubomíra Kudličku, považovaného za šéfa gangu takáčovcov. Bol na prvej fotke spájajúcej mafiu a politika.

TECH

O krok bližšie k základni na Mesiaci. Je plný vody

Voda sa na Mesiac dostala krátko po jeho vzniku.


Už ste čítali?