Ako SaSka oklamala svojho voliča.

Autor: Kosmas Bekiaris | 19.2.2011 o 8:15 | Karma článku: 9,52 | Prečítané:  2646x

Sľuby, sľuby, sľuby. Najčastejšie slovo, ktoré v rôznych pádoch skloňované vídavame a počujeme pred každými voľbami. Inak to nebolo ani pred ostatnými voľbami do parlamentu v roku 2010 od kandidátov strany SaS a ich programu.

Jeden zo sľubov (zásad) programu vtedy novovytvárajúcej sa SaS bola legalizácia marihuany. Legalizácia „ľahkej“ drogy ako jeden z chytákov na mladého voliča dnešnej konzumnej spoločnosti, jeden zo 120 bodov programu SaS. Drogy, ktorá patrí medzi omamné a psychotropné látky ako kokaín, heroín a ďalšie svinstvá. Aby som bol presnejší, išlo o bod č.93 uvedeného predvolebného programového lákadla. Podľa môjho názoru tento bod pritiahol veľké množstvo mladého voličstva, ktoré pomohlo SaS dostať sa do parlamentu. Mladého voliča, ktorý naivne naletel, že ak sa SaS dostane k moci (čo sa aj stalo), bude si môcť bez strachu a trestnoprávnych dôsledkov huliť svoj joint a podeliť sa s ním. Pre lepší a krajší obraz dnešného sveta.

 

11. februára (piatok) 2011 Mr. Sulík (predseda NR SR a myslím, že aj člen SaS ...; práve mi manželka kričí, že je predsedom tejto „bombastickej“strany) zvolal v zrýchlenom režime 14. mimoriadnu schôdzu NR SR, na ktorej jedným z troch predkladaných bodov programu bol vládny návrh novely zákona o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch (autor článku sa plne stotožňuje s týmto návrhom) z dielne ministra zdravotníctva Uhliarika (KDH). Táto právna norma rozširuje zoznam omamných a psychotropných látok o 43 ďalších, ktoré budú v našej spoločnosti zakázané, medzi nimi aj medializovaný mefedrón, ktorý je už zakázaný v trinástich štátoch EÚ. Táto novela bola schválená jednomyseľne a v podstate ide proti predaju rôznych „suvenírov“ v tzv. crazy shopoch, tak populárnych v ostatnom období medzi mládežou. Zo 112 prítomných poslancov (ostatní asi mali dôležitejšiu prácu ako vysedávať niekde v NR SR) hlasovalo 112! za, nikto sa nezdržal a nikto nebol proti. Po podpise prezidentom by mala začať platiť od 1. marca 2011.

 

A pozrime sa, z 21 poslancov strany SaS bolo prítomných 20 (p. Viskupič chýbal) a všetci hlasovali za. Menoslov týchto poslancov nájdete na stránke

 

http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=28119


Myslím, že hlavne mladí voliči strany SaS, ktorí sa tešili z prílišného liberalizmu, ktorý očakávali od vlády (súčasťou je strana SaS), sú už teraz sklamaní. Veď poslanci zo SaS sa mohli aspoň zdržať pri tomto zákone, keď to myslia vážne s myšlienkou legalizácie marihuany.

 

Postupne volič SaS začína triezvieť z ich predvolebných sľubov.

 

Ja osobne sklamaný nie som. Dôvody?

  1. nevolil som stranu SaS; Hlavne kvôli sľubom ako bola legalizácia marihuany.
  2. v otázke legalizácie drog mám jasno už dávno; Som proti akejkoľvek legalizácii, pretože si myslím, že nafetovaní a nadrogovaní občania SR nie sú a nikdy nebudú prínosom pre našu spoločnosť, ba skôr naopak.
  3. plne súhlasím so schválením novely zákona o omamných látkach zo dňa 11. februára 2011
  4. mám radosť, že členovia strany SaS neplnia a podľa mňa ani nikdy nebudú plniť svoje sľuby v otázke legalizácie, čo ma oprávňuje si myslieť, že sa nespoja v podobných otázkach so stranou SMER, ktorá tiež ovplýva veľkou dávkou tzv. ľavicového liberalizmu (registrované partnerstvá, potraty a pod.)

 

Po tomto hlasovaní poslancov zo strany SaS sa sám seba pýtam, ako by asi hlasovali za zákon o legalizácii marihuany (tak ako sľubovali), ak by sa dostal do parlamentu. Ja si myslím, že proti a vy?

Sľuby, sľuby, sľuby...

 

zdroj informácií:

http://old.strana-sas.sk/tmp/asset_cache/link/0000015070/Program%20SaS.pdf

http://www.nrsr.sk

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?