Sme my ešte kresťania?

Autor: Kosmas Bekiaris | 16.4.2011 o 7:37 | (upravené 16.4.2011 o 8:42) Karma článku: 12,88 | Prečítané:  2667x

Solúnski bratia sv. Konštantín-Cyril a sv. Metod nám v roku 863 priniesli okrem písma aj vieru, kresťanskú vieru. Už v škole sa deti učia, že patríme medzi kresťanské národy. Potvrdzujú to aj pravidelné sčítania nášho obyvateľstva. V roku 2001 sa ku kresťanstvu prihlásilo 4 521 549 (84,05%) občanov Slovenska. Úctyhodný nárast v porovnaní s výsledkom sčítania ľudu z roku 1991 (3 840 949 (72,82%)).

Správame sa ako kresťania alebo sa len „hráme" na kresťanov?

Veď koľkí z nás pred alebo po raňajkách, obede, či večeri poďakujú Bohu za jedlo, ktoré môžu požívať? Aspoň vo svojom vnútri, keď sa už hanbíme poďakovať nahlas, kresťania.

A koľkí z nás sa prežehnajú, keď ideme okolo kríža (základný symbol kresťanstva), tak ako to robievali naši predkovia?

Viem, že už len pri čítaní týchto prvých riadkov si veľa z nás ťuká prstom na čelo, kresťania.

A keď ide nejaká kresťanská procesia alebo ekumenický sprievod, či nebodaj krížová cesta, tak koľkí z prizerajúcich si povie „To čo je za divadlo?!"

Toto nám akosi prekáža, divíme sa z toho, je nám to smiešne, nám kresťanom, ale keď kráčajú po ulici homosexuáli (nemám proti nim nič), či členovia nejakých siekt, ..., tak tomu hovoríme demokracia, sloboda, právo a tlieskame a súhlasne prikyvujeme.

Ak sa kňaz vyjadrí k veciam verejným, o spoločnosti, o politike, ..., tak hovoríme „Pŕŕŕ, to on nesmie!" A prečo? On snáď nie je občan? Kto to zakazuje? Prečo? No predsa my, kresťania.

Sami sebe zakazujeme prejavovať sa ako kresťania, lebo je to nemoderné, zastaralé, zbytočné, smiešne, ba poniektorí povedia dokonca choré. Vytrácajú sa životné prejavy založené na kresťanských hodnotách:

  • súdržnosť a vzájomná podpora v rodine
  • otvorenosť v medziľudských vzťahoch a vyšší stupeň medziľudskej dôvery
  • ľahšie nadväzovanie priateľstva
  • pohostinnosť
  • zachovávanie zvyklostí, tradícií a náboženských i spoločenských obradov

a namiesto toho sa čoraz viac presadzujú:

  • peniaze za každú cenu
  • nevraživosť voči okoliu a susedom
  • uzavretosť do vlastného súkromia
  • neochota nadväzovať nové priateľské vzťahy
  • pomoc inému len za odplatu

Nakuknime krátko do kuchýň niektorých našich politbýr:

KDH - založené na kresťanských hodnotách. Koľkí zo zakladateľov sú ešte tam?  A tí ďalší, sú vzorom správania sa podľa kresťanských hodnôt?

SDKÚ - kto v súčasnosti rezprezentuje to „K" v názve strany? Nepresadzujú sa v strane skôr jej liberálni členovia a ich postoje, hodnoty? Je ich správanie sa kresťanské?

SNS - ústami svojho predsedu, ktorý močil z terasy, "komplimentami" obsypal svoju politickú kolegyňu i dokonca policajtku v službe, pripomína neustále kresťanské hodnoty. Hnev, nenávisť, ustavičné hľadanie nejakého nepriateľa,... Toto sú tie hodnoty?

SMER - pre mňa nepochopiteľná záležitosť kresťanského Slovenska. Strana, ktorá má vo svojich radoch najviac bývalých nomenklatúrnych kádrov, eštebákov, komoušov z presvedčenia (oslava kubánskeho, či čínskeho režimu), odídencov z HZDS, ktorí zistili, že tu sa bude dať robiť politický biznis ďalej, ľudí, ktorým kresťanské hodnoty nič nehovoria (česť výnimkám), pomýlenej ideológie a pritom všetkom má permanentne 40 percentnú podporu. Koho? No nás, kresťanov.

Len nechcite odo mňa, aby som skonštatoval, že kresťanské hodnoty najviac obhajovali komunisti. Fúúúj !!!

O moslimoch a ich viere veľa kresťanov hovorí, že sú militantní a ich viera je založená na násilí (s týmto tvrdením osobne nesúhlasím, nie všetci sú predsa teroristi alebo fanatickí Talibovia). Avšak, ak raz našu domovinu Slovensko a celú Európu títo moslimovia prevalcujú svojou vierou a hodnotami, tak to nebude ich zásluhou, ale vďaka nám, kresťanom. Lebo valcovať sme sa už začali sami.

Krstom sa to začína, no pre niektorých aj končí.

Prajem všetkým kresťanom i nekresťanom požehnané blížiace sa veľkonočné sviatky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?