Aj hokej je súčasťou nášho života.

Autor: Kosmas Bekiaris | 3.5.2011 o 10:57 | (upravené 4.5.2011 o 15:16) Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1482x

Šport by mal ľudí zbližovať (aspoň si to myslím). Hráči, tréneri, organizátori, fanúšikovia, deti, babky, ... Všetci v týchto dňoch sú poznačení hokejom. Nabudúce to bude futbal, cyklistika, či iný šport, kultúra alebo úplne iná vec, ktorá sa dotkne občanov nášho Slovenska.

košický amfík - Hokejové mestečko 29.apríla 2011košický amfík - Hokejové mestečko 29.apríla 2011

A nie len našich občanov, veď tu máme zahraničných športovcov i fanúšikov, ktorých sa hokej bezprostredne dotýka. Ľudí, ktorí sa možno práve teraz prostredníctvom hokeja prvýkrát zoznamujú s našou krajinou.

Slovensko hokej miluje a aj keď poniektorí nie sú až takí fanúšikovia a hovoria, že ich to nezaujíma, tak neverím, že si nepozrú aspoň výsledky. A to nehovoriac o dnešnom zápase. Večer totiž hráme proti Rusom. Už v podvedomí niektorých z nás je fandenie našim proti ruským hokejistom silnejšie ako v iných zápasoch, v mojom prípade dokonca najsilnejšie. Je to pravdepodobne ovplyvnené nedávnou históriou oboch krajín.

Takže dnes večer všetci spoločne držme palce našim statočným hokejistom, ukážme im našu podporu, bavme sa a na konci zápasu oslavujme naše víťazstvo.

Je potrebné, aby sme verili v naše víťazstvo, nech sa nad Slovenskom rozprestrie oblak, ktorý dodá našim hokejistom silu. Iné oblaky nám nedoprajú lepšie počasie, ale ten náš, víťazný musí zakryť celé Slovensko.

Keďže som občanom Košíc a mestskej časti Sever, tak si dovolím v mene organizátorov pozvať všetkých Severanov i ostatných Košičanov, návštevníkov Košíc, ľudí z okolia i ostatných občanov, ktorí nemôžu byť večer v Bratislave na štadióne, aby dnes (3.máj 2011) večer navštívili

košický amfiteáter - Hokejové mestečko,

kde sa bude vysielať na obrovskej veľkoplošnej obrazovke tento zápas. Zaplňme amfík do posledného miestečka, ukážme ako sa fandí na „východe" a ukážme, že nejaké oblaky a chladnejšie počasie nemôžu poraziť náš víťazný oblak vytvorený z našich rozpálených slovenských sŕdc. A príďte na hokej aj nasledovné dni. Amfík je totiž otvorený a plný hokeja až do 15. mája 2011.

Od začiatku šampionátu je amfík otvorený denne, vysielajú sa hokejové zápasy a vládne tu priateľská atmosféra. Klobúk dole pred organizátormi, ktorí po dlhých rokoch opätovne dokázali vdýchnuť život nášmu amfiteátru.

Touto cestou sa chcem úprimne poďakovať Veronike, Majovi, Peťovi, Jarovi, Gejzovi, Marcelovi i všetkým ostatným organizátorom, ktorých mená nepoznám a tiež všetkým návštevníkom, ktorí sa svojim príchodom na amfík stávajú súčasťou tejto               (ne)skutočnej hokejovej priateľskej atmosféry.

Záverom chcem len dodať, že takto nejak si predstavujem službu volených zástupcov i ďalších úradníkov občanom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?