"Ááá, kua !",

Autor: Kosmas Bekiaris | 6.5.2011 o 9:07 | Karma článku: 11,40 | Prečítané:  2073x

povedal som si večer pred ôsmou. Včera (5.máj 2011) som bol prvýkrát v živote na zastupiteľstve. Na normálnom zastupiteľstve mestskej časti Košice - Sever. Ako občan tejto časti. Ako jeden z tých občanov-voličov, ktorí sú pre politikov dôležití asi tak dva mesiace pred voľbami.

Mal som rôzne predstavy, keď som tam šiel, ale to, čo som tam videl prekonalo moju predstavivosť. Moje názory na komunálnu politiku sú známe (http://bekiaris.blog.sme.sk/c/256617/Kradko-a-Rozdajsa-hanba-lokalnej-politiky.html), ale toto bola iná káva. Od 15:00 zhruba do 19:30, okolo štyri a pol hodiny (ne)reálnej práce našich zástupcov, ktorých si zvolíme a potom už nás nezaujíma čo robia, iba nadaváme pri pive štyri roky a následne ich opäť zvolíme.

Ale vydržal som to. A prídem aj nabudúce, páni poslanci a poslankyne.

Výsledok vášho sedenia z môjho pohľadu v skratke : 

  • prvá hodinka o ničom, to sa nedá ani opísať o čom ste vlastne hlasovali a riešili (v mladosti sme tomu hovorili samá múka)
  • bod programu o doplnenie komisií občanmi sa sťahuje z programu, lebo nedošlo k dohode medzi poslancami, nechápem o akú dohodu vlastne má ísť ?, veď ide o občanov, ktorí dali žiadosť, že sa o to uchádzajú, stačilo len zahlasovať
  • schválenie, aby hlasovanie poslancov nebolo menovité, to znamená, že občania nebudú vedieť kto z poslancov ako zahlasoval (nech žije anonymita poslancov)
  • ODMENY poslancom !!! schválené cca 160 eur na mesiac BODKA, nechápem za čo a prečo (ja som tam sedel zadarmo, sorry vypil som jednu kávu, a to som tam nemusel byť, vy keď ste sa nechali zvoliť, tak je to vaša psia povinnosť aj bez tých odmien)
  • peniaze na rozvoj mestskej časti nie sú, takže tešme sa občania, nič nebude
  • polemika ohľadne počtu známok pre psov (asi najdôležitejší bod programu)
  • neustále ste vyrušovali, keď rozprával starosta (moje deti vedia byť slušnejšie)
  • odhlasovanie, že môžem ako „maličký len občan" vystúpiť a vyjadriť sa k mojej podanej žiadosti o výstavbu detského ihriska, na ktorú som do včera nedostal odpoveď ĎAKUJEM VÁM ZA MOŽNOSŤ PREHOVORIŤ
  • registrujem vás, poniektorých poslancov, že ani raz ste neotvorili ústa (možno tak maximálne pri zývaní, aby som vám nekrivdil)
  • dokopy vlastne nič a blábláblá štyri a pol hodiny s jednou 15 minútovou prestávkou

Ešteže sa to k záveru zrýchlilo a mám(e) to za sebou.

Ďakujem vám, poslanci zlatí, za vašu službu občanom. Ste ochotní to robiť "len" za 160 eur mesačne.

Vrelé vďaka.

A vy občania Severu, nestačí len vhodiť lístok raz za štyri roky do urny. Je potrebné, aby ste sa neustále zaujímali o to, čo vami zvolení zástupcovia za vaše peniaze robia.

Takže dovolím si vás srdečne pozvať na ďalšie zastupiteľstvo do zasadačky úradu mestskej časti na amfiteátri. Prídte sa pozrieť ako "hrajú" tí, ktorí sa môžu hrať vďaka vám, voličom. Áno, presne na tom istom amfiteátri, kde si dnes (6. máj 2011) pôjdeme spolu zaskandovať

SLOVENSKÓÓÓ, SLOVENSKÓÓÓ, HEJA, HEJA, HEJA SLOVENSKO !!!

proti našim bratom Čechom.

Celé zastupiteľstvo mi pripadalo ako jeden nekonečný hokejový zápas plný chaosu, faulov, bez gólov. Aj som mal chuť vstať a "skočiť na ľad". Tomu dať bodyček, inému prihrať a dať konečne gól, ale nedalo sa. Som len divák, ktorý sedí na tribúne a môže len v duchu nadávať, čudovať sa a veriť, že ten ďalší zápas už bude lepší. Asi sa dám na hokej.

Na záver len toľko: Môj názor je, že komunálni poslanci by mali robiť túto službu zadarmo, bez odmeny. Ale po včerajšom výkone a „umeleckom" predvedení niektorých našich poslancov Severu v Košiciach si myslím, že by mali tých 160 eur platiť a nie ich dostávať. Aspoň by konečne robili nejakú službu občanovi. "Ááá, kua !"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?