Zrušte ich. Ďakujem

Autor: Kosmas Bekiaris | 3.7.2011 o 20:47 | Karma článku: 9,62 | Prečítané:  1706x

Mečiarove amnestie, trauma Slovenskej republiky. Myslím si, že problém nie sú samotné amnestie, ale zločin, ktorý bol spáchaný a pre ktorý boli amnestie udelené. Keďže si dobre pamätám, že boli dokonca samotným autorom opravované, je veľké podozrenie, že boli účelové, aby zabránili odhaleniu aktérov nehorázneho činu.

Zavlečenie občana proti jeho vôli do inej krajiny. Myslím, že sa jedná o trestný čin, ktorý však musia vyšetriť patričné orgány nášho štátu. Obeťou sa stal syn vtedajšieho slovenského prezidenta. Zločin, ktorý je doposiaľ nepotrestaný a vinníci neznámi. Hoci väčšina občanov nášho štátu si myslí, že poniektorých zločincov pozná. Ja si tiež myslím svoje a keďže v tom bola zainteresovaná štátna organizácia, čo potvrdil rakúsky súd, nie je predsa možné takýto čin bagatelizovať a nechať len tak. Vtedy to bol syn prezidenta, nabudúce to môže byť iný občan a možno dokonca práve vy, ktorý čítate tento článok alebo niekto z vašej rodiny, či z vašich priateľov.

Amnestie bránia vyšetreniu tohto prípadu. Niektorí právnici hovoria, že sa nedajú zrušiť, lebo by bol narušený náš právny systém. Hoci si to nemyslia všetci právnici, doteraz amnestie platia a neboli zrušené. Ak náš právny systém má byť založený na nepotrestaní tak ohavného trestného činu, tak nechcem takýto právny systém. Ja nie som právnik, a preto rozmýšľam ako človek, ktorý chce poznať pravdu. Niekedy si myslím, že ak začína právnik rozmýšľať ako právnik, vtedy prestáva myslieť ako človek, ktorý chce poznať pravdu a spravodlivosť. Viem, že právo je ťažký kaliber a česť statočným právnikom, ale život nie je právo. A ostatné roky ukazujú ako keby právo kráčalo proti slušným a spravodlivým ľuďom, proti poznaniu pravdy.

Ako ináč si mám vysvetliť, že na čele Najvyššieho súdu máme toľké roky človeka, ktorý sa osobne pozná s mafiánom, ktorý dostal 22 rokov? Človeka, ktorý ak vysloví nejakú vetu, tak jej nerozumie nikto a hneď sa dostáva do rôznych „prestížnych" mediálnych rubrík: „Veta týždňa", „Výrok týždňa", „Myšlienka dňa" a pod. Človeka, ktorý si slovenské súdnictvo sprivatizoval. To na Slovensku neexistuje lepší človek na tento post? Tak to teda ďakujem pekne.

A ako si mám vysvetliť, že „najnevinnejším" človekom na Slovensku je pán Lexa, ktorý bol na čele tajnej služby v časoch najzáhadnejších trestných činov, ktoré boli tak zvláštne šetrené alebo neboli vyšetrené vôbec?

Vyzývam všetkých poslancov NR SR, ktorí sú právnici a osobitne p. Fica, aby pri hlasovaní o zrušení amnestií hlasovali ako ľudia a nie ako právnici. A ostatných poslancov, ktorí len bezhlavo a ako ovce v stáde hlasujú ako im povie, či ukáže ich stranícky šéf, aby nezabudli, že sú svojprávni ľudia aj napriek tomu, že sú poslanci. Zrušte amnestie a keď je potrebné, tak aj tie Kováčove a konečne nechajte vyšetriť príslušnými orgánmi tak ohavný čin, ktorý bol spáchaný na občanovi Slovenskej republiky. Občania si predsa zaslúžia vedieť, ktoré prasa bolo za jedným z najväčších zločinov Slovenska.

Ďakujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?