Božie oko do NR SR a nielen tam

Autor: Kosmas Bekiaris | 24.7.2011 o 17:07 | Karma článku: 10,20 | Prečítané:  2218x

Nedávno som s priateľmi absolvoval poznávací výlet na hrad Krásna Hôrka. Bolo nás štrnásť, z toho dve malé deti. Až na počasie (po celý čas lialo) a na pár vecí, ktoré spomínam v článku a dávam im nejaké to mínus, bol výlet vydarený a išlo o pekne strávenú nedeľu.

Na hrade Krásna Hôrka som bol naposledy s mamkou ako malý chlapec ešte za čias socializmu. Boli sme účastníkmi zájazdu, ktorý organizoval podnik, v ktorom moja mamka pracovala, a ak si dobre pamätám zájazd mal meno Spoznávanie Slovenska alebo tak nejako. Škoda, že takéto zájazdy súčasné podniky pre svojich zamestnancov neorganizujú (opravte ma, ak sa mýlim).

 

Blog7statocnych.jpg

Hrad ponúka veľa zaujímavých exponátov a aj pod hradom je možnosť chvíľkového relaxu. Nám však počasie nedoprialo posedieť si pri kávičke a deťom sa pokolotočovať. Hoci parkovisko zívalo prázdnotou (pravdepodobne kvôli počasiu), tak zaplatiť parkovné od nás chceli. Dávam malé mínus. Cena vstupenky na prehliadku hradu je 5 Eur pre dospelého. Nebudem polemizovať, či je to málo alebo veľa, avšak skúšali sme dohodnúť skupinovú zľavu. Márne, hoci nás bolo štrnásť a v zahraničí vám bežne ponúknu zľavu už pri počte desať osôb. Sme na Slovensku a nie v zahraničí (súčasťou EÚ sme už pár rokov). Väčšie mínus. A najväčšie mínus dávam mladej sprievodkyni, ktorá si svoje odrecitovala, ale na žiadnu z otázok účastníkov prehliadky nevedela fundovane odpovedať, ba väčšinou sa len nechápavo usmiala a neodpovedala vôbec.

Na začiatku prehliadky ma zaujal obraz s vyobrazením Božieho oka. Je zavesený v hradnej kuchyni nad vstupnými dverami.

 

BlogOko.jpg

Podľa výkladu sprievodkyne toto Božie oko malo obrovský význam. V hradnej kuchyni dohliadalo na dodržiavanie pravidiel a malo zabrániť krádežiam v duchu zásady Božie oko všetko vidí.

V tom okamihu si ho viacerí z účastníkov predstavili v priestoroch NR SR, čo potvrdili svojimi poznámkami, ba poniektorí poznamenali, že jedno určite nestačí, minimálne tri a možno aj viac.

Navrhujem Božie oko umiestniť nielen do NR SR, ale všade tam, kde politici rozhodujú o našich peniazoch, hoci veľakrát si myslia, že rozhodujú o svojich peniazoch. Na štátnej i komunálnej úrovni. A takto nejako by to vyzeralo v NR SR (v tomto prípade počas poslaneckého sľubu)

 

BlogNrsrOko.jpg

Myslím si, že by sa bohabojní politici začali správať inakšie ako doteraz. Neviem síce, či by to malo žiadaný pozitívny vplyv na všetkých poslancov, ale možno aj medzi nimi sa nájde zopár veriacich, ktorí vedia, že kradnúť je hriech.

Uf, takéto Božie oko pre slovenských politikov Slovensko potrebuje ako soľ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?