Harabinovo

Autor: Kosmas Bekiaris | 27.7.2011 o 9:37 | (upravené 27.7.2011 o 16:34) Karma článku: 26,10 | Prečítané:  8632x

Každý druhý sudca zrejme dostane od štátu po 100 000 eur. Za čo? Za ujmu, ktorú utrpel na základe platovej diskriminácie. Je mi z toho zle a ako povedal Fantozzi: „To je tíha, budu zvracet"

Hovorí sa, že nehádžme všetkých do jedného vreca. Súhlasím, všetkých nie, iba polovicu. Občania, ktorí sa vďaka súdnym prieťahom roky domáhajú spravodlivosti. Chyby počas súdnych pojednávaní vďaka, ktorým sa obvinení dostávajú na slobodu a unikajú spravodlivosti. Korupcia v súdnictve, o ktorej si už pomaly hovoria aj deti na základných školách. A naša polovica spravodlivosti cíti ujmu. Vraj na základe antidiskriminačného zákona. Neviem o tom, že existuje nejaká sudcovská rasa. Je to kvôli vašej pleti, či nebodaj máte tretí druh pohlavia? Alebo polovica sudcov v tomto štáte je zdravotne postihnutá? Duševne? To snáď nie. Skôr si myslím, že takto sme postihnutí my ostatní občania tohto štátu, keď sa na to v kľude dokážeme pozerať.

Áno občania, poskladajme sa na odškodné našim najspravodlivejším zo spravodlivých. Poskladajme sa im na nové autíčka, či luxusné dovolenky. Veď utrpeli ujmu, preto im súdne konania trvajú tak dlho, preto robia chyby ako malé detičky. O niektorých výsledkoch radšej pomlčím. Poskladajme sa im všetci na organizovanie večierkov, na ktorých sa predvádzajú so slúchadlami na ušiach a parodujú vrahov. Oni sú predsa profesionáli.

Teraz sa jasne ukazuje, že na Slovensku nevládne vláda, parlament, občania. Tu vládnu sudcovia. Nenechajú sa kontrolovať. Zistili, že môžu všetko. Predvádzajú nám nový štýl. Ukazujú nám ako sa ľahko „dostať" k peniazom v mene spravodlivosti.

-      „Ahoj, ako sa máš?" pýta sa sudca A kolegu B.

-      „Nič moc, nejako sa mi míňajú peniaze," odpovedá sudca B.

-      „Počuj, zažaluj svojho suseda, že ťa obmedzuje, otravuje ti život, poprípade že ťa ohrozuje, niečo si už vymysli. Prípad sa dostane ku mne a ja už ho rozsúdim podľa potreby. Vysúdime nejakú tu ujmu. Pomôžem ti, veď sme kolegovia."

-      „Tak ti pekne ďakujem. Ten môj sused mi ozaj nedá pokoj. Máš pravdu. Maj sa pekne a stretneme sa na večierku."

Ja, občan tohto štátu žalujem štát za to, že som nútený strpieť dve polovice sudcovského stavu a neviem, ktorá je z hľadiska spravodlivosti lepšia. Cítim vážnu ujmu, že to mám 50 na 50 a nemôžem sa v prípade potreby spoľahnúť na 100%. Ako zadosťučinenie nepožadujem veľa, len „symbolických" 100 000 eur. Ale nie som sudca, takže asi to bude trvať dlhšie. Počkám.

Kocúrkovo?

Nie, Slovensko nie je Kocúrkovo, je Harabinovo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?