Éra voľby menšieho zla končí. A aká nás čaká?

Autor: Kosmas Bekiaris | 15.11.2011 o 9:07 | Karma článku: 12,80 | Prečítané:  1598x

V prvých voľbách po roku 1989 sme volili slobodne a s vierou, že tých čo volíme sú tí najlepší, ktorí dovedú Slovensko k prosperite, demokracii, spravodlivosti a právnemu štátu. Doviedli. Ako čas plynul a prichádzali ďalšie a ďalšie voľby, už sa prestalo hovoriť, že si stále volíme tých najlepších.

Po niekoľkoročných skúsenostiach s niektorými jedincami sme zrazu zistili, že nie je všetko zlato čo sa blyští a nie všetko čo sa nasľubuje sa aj splní, ba ešte niečo navyše. Začali sme hovoriť, že si vyberáme medzi menším a väčším zlom. Začala sa éra voľby menšieho zla.

Príkladom je bezpochyby prezidentský súboj medzi Mečiarom a Gašparovičom v roku 2004. Prečo, ale predstaviteľ menšieho zla z roku 2004  zvíťazil aj následne v roku 2009 v súboji s Radičovou mi je záhadou. A možno naozaj platí to, že si kvôli svojej samoľúbosti nezaslúžime mať dobrých predstaviteľov štátu.

Voľba menšieho zla sa stala akousi axiómou pre občanov. Prestali sme sa nad tým zamýšľať a jednoducho sme vnútorne cítili, že radšej tých, pretože tí druhí predstavujú zlo väčšie.

Táto éra sa pomaly končí. Končí predčasnými voľbami do NR SR, ktoré budú v roku 2012. Keď som sa pýtal kolegu, že koho bude voliť? Odpovedal, že SDKÚ-DS. Na ďalšiu moju otázku, že prečo, som dostal zaujímavú odpoveď, ktorá podľa môjho názoru ovplyvní najbližšie voľby.

Lebo SDKÚ-DS kradne menej ako SMER-SD.

Takže nám začína doba nová. Doba voľby menšieho zlodejstva. Len kto rozhodne, kto kradne menej a kto viac. Do roku 1989 sa hovorilo, že kto nekradne, okráda svoju rodinu. Áno, teraz už ľudia nevezmú toaleťák z práce (však si ho tam musia nosiť z domu), už nevezmú pár klincov, či nejaké náradie. Kontroly sú na vrátniciach silné, prísť o prácu a ešte mať problémy so zákonom kvôli jednému uteráku, či spinkovaču. To sa určite neoplatí. No zlodejstvo vo veľkom, to je iné. S požehnaním prokuratúry a súdov, ktoré zametajú kauzy pod koberec (fuj, tam už musí byť riadny humus) sa kradne, robí biznis a klientelizmus (vy)volených len tak hučí. Už to vôbec neskrývajú.

SMER-SD: financovanie strany (Ficov hlas na páske), dotácie pre sociálne podniky, tender na elektronické mýto, TIPOS, licencie pre slnečné elektrárne, pozemky v Tatrách, likvidačný zostatok spoločnosti Veriteľ, Privilégium, poradcovia pre PPP, ...

SDKÚ-DS: financovanie strany (zahraničné účty), budova daňového riaditeľstva v Košiciach, predaj platiny, byty, ...

Takže tam sú tie všetky peniaze, ktoré chýbajú učiteľom, lekárom, dôchodcom, jednoducho občanom Slovenska.

Nepoviem vám koho budem voliť v predčasných voľbách, ale určite viem, koho voliť nebudem. Nebudem voliť starožitných politikov, ktorí za viac ako 20 rokov nezlepšili životnú situáciu väčšine občanom Slovenska, ba naopak v mnohých prípadoch ju zhoršili. Nebudem voliť tých, ktorí už nemajú čo dobré ponúknuť Slovensku okrem svojho obohacovania sa. A nebudem voliť tých, čo 20 rokov okrádajú tento štát a je mi jedno, či menej alebo viac. Zlodej je zlodej. Jednoducho odmietam nástup éry voľby menšieho zlodejstva.

Nebudem s určitosťou voliť SMER, SDKÚ-DS, SNS, KDH, HZDS a SMK, lebo Fico, Dzurinda, Slota, Hrušovský, Mečiar a Csáky.

A bolo by najlepšie, keby éra voľby menšieho zlodejstva urýchlene skončila a radšej nastala éra novej politickej generácie a nových tvárí. Skúsme ešte popremýšľať koho voliť v marci 2012.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?