Ako zlepšiť život dôchodcom alebo politika na staré kolená.

Autor: Kosmas Bekiaris | 14.12.2011 o 9:07 | (upravené 14.12.2011 o 14:25) Karma článku: 11,14 | Prečítané:  1016x

Na jednej z kandidátok do parlamentných volieb 2012 som napočítal sedem dôchodcov (59, 65, 63, 62, 65, 65, 62). Čísla v zátvorkách znamenajú vek jednotlivých kandidátov. Stranu nebudem menovať, kto chce ten si to zistí sám. Je tam ešte zopár výsluhových dôchodcov, u ktorých mi nie je jasné v akej oblasti by mohli byť prínosom, ale zaujali ma hlavne tí, ktorí sú dôchodcovia vďaka svojmu veku.

A kladiem si otázku „Čo ich vedie k tomu, že sa púšťajú na dobrodružnú cestu politikárčenia namiesto toho, aby si v kľude vychutnávali jeseň svojho života?"

Viem, že dôchodcovia to na Slovensku nemajú ľahké, hlavne čo sa týka výšky ich dôchodkov, ale pracovať keď už nemusia? Snáď si nepovedali, že ak budú zvolení, tak ako poslanci nebudú musieť robiť nič a iba si finančne prilepšia? Koľkokrát počúvam, že aké hrozné je zvyšovanie veku odchodu do dôchodku, že sa ho ani nedožijeme,... a tu zrazu ľaľa, pozrime sa, dôchodkárom sa zachcelo užívať si dôchodok na pekne platenom poslaneckom miestečku.

Čudujem sa strane i ostatným stranám, že občanom ponúkajú na svojich kandidátkach ľudí v dôchodkovom veku. Veď namiesto nich tam mohlo byť sedem mladých ľudí alebo ľudí v strednom veku, ktorí chcú zmeniť Slovensko po 22 rokoch od Nežnej k lepšiemu. Nemyslím si, že s ansámblom dôchodkárov je možné urobiť deklarované zmeny, ktoré sú tak potrebné v našej politike i spoločnosti.

Nie, nechcem vôbec znižovať vaše celoživotné skúsenosti, naše mamy a otcovia, ktorí ste už v dôchodkovom veku, ale práve preto si myslím, že si zaslúžite oddych a nie ďalšiu prácu. Možno ste si len povedali, že dvihnúť ruku v parlamente podľa požiadaviek niekoho iného nie je až také ťažké a za tých pekných pár eúr navyše to stojí za to. Neviem a nerozumiem.

Budú sa poslanecké mandáty rozdávať za celoživotné zásluhy a vytvoríme si „Dom dôchodcov" s najlepšie platenými dôchodcami? Začína mi to pripomínať komunistické politbyro. Bŕŕŕ.

Ale čo už, na čele nášho štátu máme najlepšie plateného dôchodcu, tak prečo nie aj poslanci. „Prezident náš vzor a dôchodcom zlepšíme život", povedali si asi tí, čo rozhodovali o príslušnej kandidátke a dali tam skúsených dôchodkárov vhodných do politiky.

Nehnevajte sa na mňa naše milé panie dôchodkyne a páni dôchodcovia, ktorí kandidujete za poslancov do NR Slovenskej republiky v roku 2012, môj hlas určite nedostanete. Ale čo vám s určitosťou vždy dám je úprimná veľká vďaka za váš celoživotný pracovný výkon, za výchovu a starostlivosť vašich detí, za obetavosť, ktorou ste budovali lepšie zajtrajšky a prajem vám pokojnú jeseň života bez stresov, vydierania, korupcie, pretvárky, falše, strachu, mamony,...

hlas občana

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?