O Vianociach po Vianociach

Autor: Kosmas Bekiaris | 20.1.2012 o 10:07 | Karma článku: 11,39 | Prečítané:  1153x

Vianoce 2011 sú za nami, no ja sa k nim na okamih vrátim a ukážem vám ako jedno vianočné predstavenie dokáže pohladiť dušu človeka a ukázať pravý zmysel Vianoc. Zároveň chcem touto cestou poďakovať pátrovi Braňovi za jeho obetavosť a vytrvalosť, ktorou dokázal s deťmi, ktoré pravidelne participujú na detských omšiach, vytvoriť takéto nádherné predstavenie.

Ono totižto my kresťania predsa poznáme pravý zmysel Vianoc. No aspoň by sme ho mali poznať. Že to nie je len o stromčeku, darčekoch, koláčikoch a už vôbec nie o zhone, strese, prejedaní sa, preplnených obchoďákoch, nútených návštevách, či nekonečnom sledovaní televízie. Pravý zmysel Vianoc je v radosti, viere, nádeji, šťastí, láske, porozumení,... Je v očakávaní narodenia malého Ježiška a následnej radosti z jeho opätovného narodenia. (Ospravedlňujem sa, ak je môj krátky výklad zmyslu Vianoc nesprávny alebo sa moje pocity niekoho dotkli.)

Vianočné predstavenie pod názvom Jasličková akadémia sa uskutočnilo 26.12.2011 v Kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho na Komenského ulici v Košiciach. Zahrali ho deti, ktoré pravidelne chodia na detské omše a s radosťou sa zapájajú do ich priebehu. (Týmto vás pozývam na detské omše, ktoré sa konajú každú nedeľu so začiatkom o 10:30.) Za pár skúšok sa to naučili a s detskou úprimnosťou aj perfektne zahrali. Nielen ako herci, ale aj ako super hudobníci. Husle, flauta,..., klobúk dolu pred takýmito deťmi.

Rodič dcéry, ktorá stvárnila jedného z anjelov, mi na konci vystúpenia úprimne povedal: „Musím sa ti priznať, že v roku 2010 sme mali pekné Vianoce. Po tomto vystúpení môžem povedať, že tohtoročné Vianoce 2011 sú však ešte krajšie a bohatšie." S jeho slovami som mohol len súhlasiť.

Nefalšovanú oslavu pravej podstaty Vianoc je krásne vidieť na konci predstavenia, keď sa deti spontánne chytia za ruky a spoločne spievajú Tichú noc. Spoja svoje detské ručičky a vytvoria jeden celok, ktorý v tej chvíli cíti to isté, radosť z narodenia dieťaťa v jasliach. Takto zahraná a zaspievaná najznámejšia vianočná pieseň na svete nám zneje akosi ináč ako keď ju počujeme niekde v obchodnom centre, či na ulici. Zneje lahodnejšie, cítiť z nej tie pravé Vianoce a u niektorých dospelákov dokonca dokáže bezproblémovo vytvoriť na tvári slzu dojatia.

Radšej s radostnou slzou na tvári vidieť naše deti takto ako ich plačúc vidieť fajčiť, piť, či drogovať na ulici. Naše deti sú budúcnosť tohto štátu a aké budú naše deti, taký bude aj náš štát.

Vianoce 2011 sú za nami a tešme sa spolu s deťmi na tie ďalšie.
____________________________________________________
Článok je zverejnený so súhlasom autora videa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?