Koho a čo mám vlastne voliť?

Autor: Kosmas Bekiaris | 1.3.2012 o 10:07 | Karma článku: 11,54 | Prečítané:  1015x

Marcový deň D sa blíži a atmosféra nám nejako zo dňa na deň hustne. Známi sa ma pýtajú koho majú voliť a ja sa zakaždým zamyslím a snažím sa o jednoduchú odpoveď v podobe strany, či mena, ale nejako to nejde. Tak koho a čo vlastne voliť?

V roku 1990 boli prvé slobodné voľby a boli to aj moje prvé voľby v živote. Som rád, že som sa nemusel zúčastňovať na tom predchádzajúcom šaškovaní s vyplneným hárkom, zalepenou obálkou a jej povinným vhodením do socialistickej urny plnej istôt a plnení plánov na dvesto percent. V roku 2012 ma čakajú opäť prvé voľby. Prvé v tom, že neviem koho mám voliť. Vždy som volil to, čo som si myslel, že predstavuje dobro. Nikdy som nechcel voliť zlo, ani menšie ani väčšie. V konečnom dôsledku aj to maličké zlo je zlo, ktoré v určitom čase prepukne v niečo hrozné. A za tie roky sa mi to len a len potvrdilo.

Laby Gorily ma s láskou objímajú zakaždým, keď si poviem, že tí naši dlhoroční politickí harcovníci predsa len niečo dobré urobili pre Slovensko.

A keď sa nachvíľu zapozerám a pripustím, že tí noví by mali byť predsa len lepší, kdesi v rohu izby sa objaví Sasanka a svojimi knidoblastami na jej ramenách ma zakaždým vystraší.

Červenokožci samovzniknutí z tretej cesty mi fundovane prednášajú kto je tu majstrom nad majstrami

a miliónpercentní ma presviedčajú, že aj podpis dávno mŕtveho môže byť pravý a hoci tomu neverím, tak policajti mi to dokážu svojou predčasnou dušičkovou návštevou cintorínov.

Roztrúsení do pŕs bušiaci sa hejslováci mi neustále vtĺkajú do hlavy, že slovenský zlodej je lepší ako zahraničný, pretože je náš

a poniektorí megafónoví ma nútia posedieť si na detektore a zopakovať názor na nášho prezidenta z predošlého večera, ktorý som vyjadril posedením si na toalete.

Tak koho a čo vlastne voliť?

Chcem voliť a volieb sa zúčastním, ale tentokrát nemám koho voliť. A hoci hárok, ktorý vhodím bude neplatný, tak moje vyjadrenie názoru bude platné a legitímne. Ja už svoj volebný hárok mám pripravený. Možno nie je taký pekný ako tie, ktoré dostaneme vo volebnej miestnosti, ale o to úprimnejšie vyjadruje názor občana

Harok.jpg

Prajem všetkým voličom šťastnú ruku.

Na záver len dodám, že sa teším na voľby. Ale až na tie nasledujúce. Dúfam, že tie ďalšie budú normálne, pretože voľby z 10. marca 2012 sú výrazom svojvôle skupiny ľudí, ktorým sme my sami za tie roky dovolili robiť si čo sa im zachce. Dovolili sme im hrať sa s občanmi ako s figúrkami na šachovnici a ešte k tomu bez pravidiel. Tieto voľby totiž s demokraciou, slobodou a právnym štátom nemajú veľa spoločného.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?