Neefektívne? Nevadí. Je to predsa historicky dané.

Autor: Kosmas Bekiaris | 5.4.2012 o 8:07 | (upravené 5.4.2012 o 19:45) Karma článku: 12,87 | Prečítané:  927x

Význam dvadsiatich dvoch mestských častí v Košiciach a hlavne ich zastupiteľstiev je asi taký veľký ako význam zakúpenej bojovej techniky pre našu armádu v prípade Mokys. Pekné, drahé, no bohužiaľ nefunkčné. Jednoducho povedané neefektívne, vyhodené peniaze.

Pred necelým rokom som napísal článok http://bekiaris.blog.sme.sk/c/265756/Naco-su-nam-mestske-casti-Tac-Tac.html v ktorom píšem o (ne)zmysle toľkých mestských častí v Košiciach. Pri mojom pravidelnom cestovaní električkou do práce si na Terase nemôžem nevšimnúť moloch, ktorý košičania dobre poznajú pod názvom Magistrát. Budovu, ktorá mi neustále pripomína známy Ceaucescov palác v Bukurešti (verím, že nie som sám) a v ktorej sídli „šéfstvo" mesta Košice. A popri tom ešte „potrebujeme" ďalších dvadsaťdva budov, v ktorých sídli dvadsaťdva starostov, niekoľko vicestarostov, kontrolórov, prednostov a okolo tristo ďalších poslancov. Samozrejme všetci za "zaslúžené" odmeny http://bekiaris.blog.sme.sk/c/264374/Aaa-kua.html Poniektorí z nich hovoria, že mesto má preto toľko mestských častí, lebo je to historicky dané a že to netreba meniť, lebo je to proste tak.

Neefektívne nakladanie s peniazmi daňových poplatníkov vysvetľovať tým, že je to historicky dané.

Je tomu necelý rok, čo som poslal žiadosť o detské ihrisko, podporenú dvestodva podpismi občanov jedného dvora v Košiciach na Severe. Za to obdobie sa stalo nasledovné:

1, odpoveď od mestskej časti Košice-Sever zo dňa 9.5.2011, že

...z dôvodu vecnej príslušnosti bola Vaša žiadosť postúpená Správe mestskej zelene...

2, odpoveď od Správy mestskej zelene (mesto Košice) zo dňa 2.6.2011, že

...Správa mestskej zelene v Košiciach bude v roku 2011 zabezpečovať len nevyhnutnú údržbu jestvujúcich detských ihrísk ...

A už nič viac a to už je prvý štvťrok 2012 za nami.

Na detské ihrisko peniaze nie sú, ale na odmeny poslancom samozrejme áno. Pritom by stačilo, aby poslanci časť zo svojich "zaslúžených" odmien dali deťom na ihriská. Veď, ak nie sú peniaze na ihriská, ako je možné, že sú na odmeny pre poslancov?

Som rád, že pár poslancov mestskej časti Sever i ďalších občanov pochopilo, že čakať sa neoplatí, pretože takto žiadne ihrisko nebude a že chcú pomôcť a spoločne vytvoriť dôstojné miesto pre deti na hranie.

Verím, že veci sa konečne pohli a najneskôr o rok už bude detské ihrisko plné hrajúcich sa detí. A mne úplne postačí, keď uvidím spokojné mamičky a ich usmievavé deti v pieskovisku bez psích výkalov, rozbitého skla, či použitých injekčných striekačiek.

Možno to bude príklad pre ďalších občanov z iných dvorov ako niečo urobiť a nečakať len doma, že to urobí mesto, či nejaká historicky daná mestská časť. Neurobí. Verte mi. Peniaze totiž pre občanov nebudú, lebo sú potrebné pre ich zástupcov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?