„Svojho“ sa nevzdáme, pre občanov nemáme.

Autor: Kosmas Bekiaris | 20.4.2012 o 8:07 | Karma článku: 13,11 | Prečítané:  1400x

Niektorí poslanci optimisticky predpovedali, že zastupiteľstvo Mestskej časti (MČ) Košice-Sever, ktoré sa konalo v stredu 18. apríla 2012 so začiatkom o 17:00 bude trvať maximálne pol hodinku a že s kľudom stihnú sledovať finále hokejovej extraligy v televízii.

Nestihli. Ja som si tipol, že to bude trvať asi tri hodiny. Takmer som sa trafil, keďže poslanecké „trápenie" trvalo od sedemnástej do dvadsiatej hodiny a dvadsiatej minúty. Hokej som síce tiež nevidel, ale sledovať našich poslancov pri poslancovaní je celkom zaujímavé a veľakrát aj poučné. Zistíte totiž, že logika veci je v mnohých prípadoch zo sféry fantázie a blúznenia.

V súčasnej dobe, keď MČ Sever zápasí s nedostatkom peňazí pre jej rozvoj a riešenie potrieb občanov, poslanci V.Gürtler a F.Ténai z platformy 7 Statočných navrhli znížiť odmeny poslancov zo súčasných 160€ mesačne na symbolické 1€ mesačne.

Lenže to by museli hlasovať asi inak uvedomelí poslanci. Presný tucet z prítomných 21 poslancov bol totiž PROTI. A keďže si myslím, že ľudia by mali vedieť ako hlasujú ich zástupcovia, tak uvádzam aj ich mená: V.Beňo, P.Berta, M.Dobranská, A. Dobranský, B.Gajdoš, M.Košičan, L.Kuczik, V.Sedlák, R.Šmída, V.Vágási, A.Zimmermannová a P.Železník.

Vďaka tímto poslancom a ich hlasovaniu nebolo zníženie odmien schválené. Vnímam to ako drzosť, výsmech a pľuvnutie do tváre občanom tejto MČ v Košiciach v štýle „svojho" sa nevzdáme, pre občanov nemáme.

Môj názor k poberaniu odmien viacerí už poznajú. Na tejto úrovni poslancovania, ktoré poslanci vykonávajú popri svojom každodennom zamestnaní, ZADARMO. Robiť niečo prospešné pre občanov sa dá aj bez potreby byť zato platený. A hlavne vtedy, ak situácia s financiami je taká, aká je v MČ Sever a samotné vyplácanie odmien poslancom žmýka aj to málo, čo MČ v súčasnosti má a mohlo by ísť pre jej rozvoj.

Alebo radšej nech sa nám rozvíjajú poslanci? Možno len ich samotné zvolenie za poslancov pravdepodobne stačí na poberanie peňazí daňových poplatníkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?