Dvor, nápad, ochota, trocha práce a hrajúce sa deti

Autor: Kosmas Bekiaris | 3.5.2012 o 8:07 | Karma článku: 12,59 | Prečítané:  1032x

Týchto pár slov obsahuje zhruba všetko, o čom je tento článok. Ešte by som mohol dodať spokojnosť, šťastie, radosť, úsmev, susedské vzťahy, oslava prvého mája,... Ako mi raz jedno víkendové ráno, keď sme sa nasťahovali, môj syn povedal počúvajúc štebot vtákov: "Ocko, veď tu je to skoro ako na dedine." Ostal som prekvapený, nakoľko z druhej strany nášho bytu máme frekventovanú cestu priamo pod oknami a bývame takmer v centre Košíc.

Uvedomil som si, že dvor aký tu máme, ozaj môže pripomínať prostredie na dedine a môže nám ho závidieť nejeden obyvateľ panelového sídliska. Jeho veľkosť, krásne stromy, spev vtákov, len to detské ihrisko by bolo treba urobiť a kvázipsíčkarov, ktorí bezohľadne nechajú výkaly svojich nič netušiacich štvornohých miláčikov, dokonca v bezprostrednej blízkosti pieskoviska, vykázať preč a prevychovať.

Obyvatelia sa teda rozhodli vytvoriť malé ihrisko svojpomocne, aby si deti mali kde zahrať futbal, bedminton,... A nielen deti. Bez veľkých peňazí, zbytočnej byrokracie a čakania, že to urobí mesto, či iná akože kompetentná inštitúcia. Jednoducho stačil nápad, ochota, trocha práce.

Výsledok?

-          deti majú kde naháňať loptu a strieľať góly

-          dvor konečne začínajú využívať tí, pre ktorých naozaj dvor je, obyvatelia, ktorí tam bývajú (verím, že takto nedáme šancu bezdomovcom a asociálom špiniť náš dvor a kvôli ktorým boli zrušené aj lavičky na sedenie)

-          rozvíjajú sa susedské vzťahy

-          ľudia si musia uvedomiť, že ich bývanie nekončí za dvermi bytu, ale aj okolie ich bytového domu je možné kvalitne využívať

-          1. máj sa dá osláviť aj so susedmi na obyčajnom dvore pri futbale a grilovačke

-          deti zaspali zdravo unavené

Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať susedke Danke za jej perfektný nápad. Ostatným susedom za ich ochotu a pomoc pri realizácii. A všetkým hrajúcim sa deťom za ich úsmev a nefalšovanú radosť. Verím, že toto je len začiatok zveľaďovania jedného obyčajného dvora. A či si to vezmú za pekný príklad aj iní obyvatelia slovenských miest, je len a len na nich. Dosť bolo slov, tu je zopár fotografií:

1.JPG

Marek s Ivanom betónujú bránu číslo jeden

2.JPG

Ivan, ja a brána číslo dva

3.JPG

Celkový pohľad na ihrisko

4.JPG

A deti môžu strieľať góly

5.JPG

Detský relax, v pozadí príprava na grilovačku a futbalový zápas

6.JPG

Mamičky oslavujú 1.máj oddychom, vpravo Danka

8.JPG

Futbal beží v plnom prúde

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?