vážne(ho) srandovanie

Autor: Kosmas Bekiaris | 20.9.2012 o 8:07 | Karma článku: 19,04 | Prečítané:  1436x

Už som si nejako zvykol, že v tomto štáte je možné všetko, ale stále sa nájde niečo, čo prekvapí. Platiť navyše za niečo, čo by malo byť základnou vlastnosťou stavby je niečo unikátne. Žeby zámer?

Máme veľké šťastie, že táto krajina má odborníkov ako je pán Vážny, lebo ináč by sme tu mali s veľkou pravdepodobnosťou najnebezpečnejšie cesty na svete.  On totiž podpísal zmluvu s prevádzkovateľom novej rýchlostnej cesty R1 medzi Nitrou a Banskou Bystricou s klauzulou o vyplatení odmeny 2 000 000 eur zo strany štátu firme Granvia za bezpečnosť danej cesty / http://ekonomika.sme.sk/c/6537382/za-malo-nehod-na-r1-zaplati-stat-granvii-dva-miliony.html /.

Ako by asi cesta vyzerala, ak by tie peniaze navyše vo forme odmeny v zmluve neboli? Pravdepodobne polmetrové diery, bez krajnice, bez stredových čiar,... no ťažko si je to, čo i len predstaviť. Teraz neviem, či máme ďakovať alebo nadávať. Vzniká otázka kto takéto kritérium do zmluvy zakomponoval /odpoveď možno naznačuje posledná veta tohto článku/.

Svojim počinom ste pán exminister a budúci podpredseda vlády /Boh ochraňuj túto krajinu/ ukázali ostatným súkromným firmám ako si pýtať peniaze navyše. Ale ako sa hovorí, z cudzieho, v tomto prípade štátneho, krv netečie. Hlavne vtedy, keď toto vážne(ho) srandovanie zo strany štátneho predstaviteľa nemá osobnú zodpovednosť a peniaze nepôjdu z vrecka daného experta, ale z daní občanov.

Na takýchto odborníkov si už Slovensko bohužiaľ nejako zvyklo, ale vždy nás vedia niečím novým prekvapiť. Veď v tomto štáte je možné všetko.

Apropo, pán Vážny, občanov by zaujímalo koľko z tej odmeny 2 000 000 eur by malo ísť do vášho vrecka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Koho odfotili s Kollárom či Lipšicom? Politici a mafiáni na fotkách

Súd na kauciu prepustil z väzby Ľubomíra Kudličku, považovaného za šéfa gangu takáčovcov. Bol na prvej fotke spájajúcej mafiu a politika.

TECH

O krok bližšie k základni na Mesiaci. Je plný vody

Voda sa na Mesiac dostala krátko po jeho vzniku.


Už ste čítali?