Ešte aj budúceho prezidenta nám chcete ukradnúť?

Autor: Kosmas Bekiaris | 7.10.2012 o 19:00 | Karma článku: 4,39 | Prečítané:  1378x

Do volieb prezidenta našej krajiny máme viac ako rok, ale strany už začínajú túto tému rozoberať, akoby Slovensko dôležitejšie veci na riešenie ani nemalo. Neviem v čom pramení ich prílišný záujem a už vôbec nechápem ich netrpezlivosť.

Táto strana podporí tohto, iná strana zase navrhne lepšieho. Niektoré strany sa nevedia dohodnúť na spoločnom kandidátovi a tak podobne. A načo páni politici toto všetko? Doposiaľ od vzniku štátu tu máme len straníckych prezidentov a vidíme akú úroveň dosiahli, či dosahujú. Asi ste si páni politici nevšimli, že už niekoľko rokov tu máme priamu voľbu prezidenta.

Kandidát, ktorého navrhne, či podporí nejaká strana sa podvedome stáva straníckym kandidátom, hoci bude deklarovať neviem akú nestraníckosť a že bude prezidentom všetkých občanov. Nebude. Záujem strán vyjadrovať sa k jednotlivým kandidátom na post prezidenta a nebodaj ešte navrhovať vlastných, okamžite dáva kandidátom značku straníckosti a robí im medvediu službu. Každý občan tejto krajiny má právo vyjadriť sa, podporiť, či navrhnúť Janka, Ferka, Marienku alebo niekoho ďalšieho, len nech to nerobí v mene strany, ale v mene svojom. Nech navrhne ozaj človeka, ktorého dobre pozná a nie toho, ktorého mu nadiktuje stranícka centrála a ktorý bude po zvolení poslušne plniť stranícke príkazy. Najmä teraz, keď prezident žiada väčšie kompetencie a teraz, keď vďaka vám, drahí politici, sa spojenie politická strana stalo nadávkou. Ľudia by vás s vašimi stranami najradšej poslali do ...

Preto vás, ctené stranícke centrály prosím, prestaňte sa handrkovať na nejakých spoločných kandidátoch, nemrhajte zbytočne čas ich hľadaním, nenavrhujte nikoho a jednoducho zabudnite, že vôbec o rok a niečo budú voľby prezidenta. Nechajte to na občanov. Keď ste za tie roky nechali rozkradnúť Slovenskú republiku, nekradnite nám aj prezidenta. Svoju energiu, čas i zanietenosť radšej venujte riešeniu problémov tejto krajiny, ktorá ich má neúrekom.

Alebo nás opäť čaká prezident len pre vyvolených podobne ako bol slovenský olympijský dom v Londýne? http://www.sme.sk/c/6536509/po-olympijskom-dome-zostali-dlhy.html Naozaj sa máme pripraviť na ďalšieho straníckeho prezidenta? Či mi chcete nahovoriť, že sa napríklad Fico jedno ráno zobudí a zistí, že môže byť prezidentom pre všetkých? Nemôže, ba ani pre väčšinu. Nerád by som sa dožil toho, že raz v parlamentných voľbách budeme mať možnosť voliť Smer alebo Smer. Hoci pravdupovediac od tejto hororovej predstavy nie sme až tak ďaleko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Koho odfotili s Kollárom či Lipšicom? Politici a mafiáni na fotkách

Súd na kauciu prepustil z väzby Ľubomíra Kudličku, považovaného za šéfa gangu takáčovcov. Bol na prvej fotke spájajúcej mafiu a politika.

TECH

O krok bližšie k základni na Mesiaci. Je plný vody

Voda sa na Mesiac dostala krátko po jeho vzniku.


Už ste čítali?