Zvykáme si na zlo a dobro nám prekáža

Autor: Kosmas Bekiaris | 14.11.2012 o 7:07 | Karma článku: 22,19 | Prečítané:  2797x

Znie to čudne a snáď by bolo lepšie, ak by to bolo naopak, lenže zastavme sa na chvíľu a poobzerajme sa okolo seba. Sme spokojní? Nie, ale zvykáme si.

Zvykáme si na zhoršovanie životnej úrovne, na neriešenie problémov, na tých, ktorí problémy vyvolávajú i na neskutočnú aroganciu takýchto jedincov. Zvykáme si na rozkrádanie, na intoleranciu, na lož, ktorá nás s ľahkosťou presviedča o svojej pravde. Prestávame hľadať pravdu, veď načo. Hovoríme si, čo už, má to tak byť, je to normálne.

Zvykáme si na podvody, na účelové správanie, na nezmyselné trestné oznámenia, ktoré slávia úspech, na každodenné skúsenosti s mafiánskymi praktikami v štátnych inštitúciach. Na nečestnosť, na nepoctivosť i na nemožnosť dovolať sa pravdy si zvykáme.

Zvykáme si.

Zvykáme si na parazitov v roli politikov, na prasce v ľudskej koži. Ich správanie si s námahou ospravedlňujeme a presviedčame sa, len aby sme sa necítili sklamaní a podvedení, že sme im dali svoj hlas. Zvykáme si na nemorálnosť autorít, na ich poklesky, na stratu ľudskosti, na nevšímavosť, na bezohľadnosť.

Prestávame milovať jeden druhého. Človek človeka prestáva milovať. Zvykáme si na uzatváranie sa do seba, na potláčanie prejavovania citov i na zatváranie očí pred krivdou a nespravodlivosťou.

Zvykáme si na prílišný konzum, na uponáhľanosť, na obrovský vplyv peňazí v našom živote. Akosi nám nikdy nie je dosť.

Jednoducho si zvykáme na zlo, ktorého je okolo nás zo dňa na deň viac a viac.

Toto sa nám zdá normálne a odmietame čo i len náznak dobra. Občas sa objaví niekto s dobrým úmyslom, no nám sa javí podozrivo, akosi nám nezapadá do zvyknutého. Nedáme mu šancu prejaviť sa, presadiť dobro a nepomôžeme mu. Stávame sa spolupáchateľmi zla.

Vyzerá to tak, že najviac dobra konáme, keď jednoducho spíme. Už je načase prebudiť sa a nezvykať si. Hlavne kvôli našim deťom, aby si aj oni nezačali zvykať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Koho odfotili s Kollárom či Lipšicom? Politici a mafiáni na fotkách

Súd na kauciu prepustil z väzby Ľubomíra Kudličku, považovaného za šéfa gangu takáčovcov. Bol na prvej fotke spájajúcej mafiu a politika.

TECH

O krok bližšie k základni na Mesiaci. Je plný vody

Voda sa na Mesiac dostala krátko po jeho vzniku.


Už ste čítali?