Mečiar v strane Smer

Autor: Kosmas Bekiaris | 4.1.2013 o 9:07 | (upravené 4.1.2013 o 13:31) Karma článku: 20,89 | Prečítané:  1768x

Hoci to vyzerá ako silvestrovský vtip a že bývalý najmocnejší muž Slovenska nemá nič spoločné so stranou, ktorá v súčasnosti riadi tento štát ako sa jej zachce, fenomén deväťdesiatich rokov s príznačným názvom mečiarizmus je stále tu. A to sme si mysleli, že Mečiar skončil, keď sa nedostal v ostatných voľbách do parlamentu. Neskončil.

My, Slováci máme krátku pamäť, pomerne rýchlo zabúdame na prehrešky politikov. Na činy politikov, ktoré ovplyvňujú naše životy. Zabúdame na kauzy bez spravodlivých koncov. Hoci v mnohých prípadoch sa jedná o závažné trestné činy a v demokratickom štáte by už pár rokov sedel za mrežami nie jeden politik dvadsaťročnej histórie nášho štátu. A naši politici si jednoducho na to naše zabúdanie zvykli a pokračujú ďalej v ďalších a ďalších kauzách. U nás totižto platí dupľovane to známe, že každý cirkus trvá maximálne tri dni.

Deväťdesiate roky na Slovensku sú často označované pojmom mečiarizmus. Nebudem teraz rozoberať všetky tie nedemokratické, ba v mnohých prípadoch podľa mňa zločinecké činy, ktoré mala na svedomí vtedajšia moc tohto štátu, lebo by to bolo na knihu a nie na blog. Či už rozkrádanie štátneho majetku, privatizácia VSŽ, zneužívanie tajnej služby, noc dlhých nožov, Zlatá Idka, únos slovenského občana, vražda Remiáša, Mečiarove amnestie a ďalšie a ďalšie kauzy odzrkadľujúce spôsob a formu riadenia Slovenska v rokoch tzv. mečiarizmu.

V roku 1996, presnejšie 4. decembra zbavila NR SR svojim hlasovaním poslanca Františka Gauliedera poslaneckého mandátu proti jeho vôli. V júli 1997 Ústavný súd rozhodol, že toto konanie bolo protiústavné a bolo porušené Gauliederovo ústavné právo. Zároveň vyzval NR SR protiprávne jednanie napraviť. Lenže NR SR na čele s jej predsedom Ivanom Gašparovičom nápravu nevykonala a v podstate si poslanci vtedajšej koaličnej väčšiny s našou Ústavou a s rozhodnutím Ústavného súdu vytreli svoje zadné časti tiel. Koaličná väčšina mala v parlamente 83 poslancov (61 HZDS, 13 ZRS a 9 SNS).

Píše sa rok 2013 a 2. januára Ivan Gašparovič vo funkcii prezidenta nášho štátu oznamuje, že definitívne nevymenuje Jozefa Čentéša za Generálneho prokurátora, hoci bol slovenským parlamentom právoplatne zvolený do tejto funkcie. Myslíte si, že Ivan Gašparovič je niekto iný ako Ivan Gašparovič z rokov 1996-1997? Nie, je to presne ten istý Ivan, v čase mečiarizmu dvojka tejto krajiny, bývalý člen HZDS a v súčasnosti podľa jeho vlastných slov prakticky člen strany Smer. Toto označenie vyjadril on sám počas prezidentského súboja s Ivetou Radičovou na stretnutí s členmi a priaznivcami Smeru v Košickom kraji, citujem

„Sme tu sami, tak to môžem povedať, že v tejto pozícii a v tomto čase som prakticky akoby členom, lebo môj neúspech bude neúspech Smeru a môj úspech bude úspech Smeru a, samozrejme, koalície,"

http://volby.sme.sk/c/4373334/gasparovic-som-clen-smeru.html

Neboli sami a ľudia sa to dozvedeli. Lenže my zabúdame. Apropo v súčasnom parlamente má vládnuci Smer 83 poslancov, rovnako ako vládna koalícia v roku 1996. Veľa mečiarovcov videlo vo Ficovi veľký potenciál vodcu, takže v tej správnej chvíli šikovne prebehli z HZDS do Smeru, aby mohli pokračovať v tom, čo sa naučili za Mečiara. Roky plynú ďalej, ale vplyvné osoby, ktoré riadia tento štát zostávajú a najhoršie je, že aj ich praktiky. Praktiky mečiarizmu. Jednoducho starých psov novým kúskom nenaučíš. Starý ujo ostane naveky starým ujom.

Ešte stále si myslíte, že Mečiar na Slovensku skončil? Ja nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Koho odfotili s Kollárom či Lipšicom? Politici a mafiáni na fotkách

Súd na kauciu prepustil z väzby Ľubomíra Kudličku, považovaného za šéfa gangu takáčovcov. Bol na prvej fotke spájajúcej mafiu a politika.

TECH

O krok bližšie k základni na Mesiaci. Je plný vody

Voda sa na Mesiac dostala krátko po jeho vzniku.


Už ste čítali?