Ja a I. kongres 7 Statočných

Autor: Kosmas Bekiaris | 17.6.2013 o 10:07 | (upravené 17.6.2013 o 10:33) Karma článku: 11,82 | Prečítané:  979x

V sobotu 15.6.2013 v Košiciach na Hlavnej sa konal I. kongres novozniknutej strany 7 Statočných Regionálna strana Slovenska. Kongres sa konal pod holým nebom a keďže počasie mu bolo naklonené a pár metrov opodiaľ sa konal aj šachový turnaj, atmosféra bola príjemná a v priateľskom duchu. Keďže novinárov a media asi zaujímajú viac nenormálnosti, aféry a zvrhlosti okolo ako oficiálny kongres novej strany, ktorá ma za cieľ lepšie a zelenšie Slovensko, tak  vám, občania Slovenska touto cestou chcem prezentovať moje krátke vystúpenie, ktoré som mal ako kandidát na podpredsedu.

Je to pre všetkých občanov Slovenska, ktorí nevedeli alebo nemohli sa zúčastniť, ale aj pre tých, ktorí nechceli prísť a možno si teraz nájdu pár minút na oboznámenie sa s mojimi myšlienkami. Vopred ďakujem.

1_res.jpg

Košice, 15.6.2013

Vážený pán predseda, vážené dámy, vážení páni, milí hostia!

Na začiatok by som sa chcel poďakovať mojim rodičom, ktorí ma vychovali tak, že môžu byť na mňa hrdí a nemusia sa za mňa hanbiť, aj napriek môjmu rozhodnutiu vstúpiť do niečoho, čomu sa hovorí politika. No hovorí, skôr nadáva ako hovorí. Takto je po dvadsiatich rokoch samostatnosti Slovenska vnímaná politika na Slovensku. Ako jedna veľká nadávka. Ja však verím, že politika sa dá robiť aj slušne. A nielen, že dá, ale sa aj má robiť slušne a čestne. Ešte raz ďakujem mama, ďakujem otec.

Kto je Kosmas Bekiaris?

O pár dní budem mať 43 rokov, som ženatý a mám troch synov. Vyštudoval som Technickú univerzitu v Košiciach, pracujem v U.S.Steel Košice. Aktívne sa zaujímam o dianie v mojom okolí a o veci verejné.  Potvrdiť to môžu súčasní komunálni politici a viem, že nie každému z nich je moja angažovanosť po vôli a páči sa mu. Oznamujem im, že v tom budem pokračovať aj naďalej. Mám rád prírodu, milujem hudbu a šport. Rád si zahrám šachy. Kto videl video, na ktorom presadzujem a vysvetľujem zavedenie šachu do škôl vie, že šach považujem za dar pre zdravý vývoj našich detí.

Totalitu neznášam, slobodu milujem!

V roku 1989 som ako vysokoškolák štrngal kľúčami a veril som, že sa to tu zmení k lepšiemu. Zo začiatku to aj vyzeralo sľubne, ale prezlečenie kabátov, nasadenie iných masiek zapríčinilo, že k moci sa dostali chamtivci, bývalí funkcionári, kariéristi mysliaci len na seba, jednoducho zlí ľudia. Po dvadsiatich rokoch je načase s tým niečo urobiť. Nikdy som nebol členom žiadnej politickej strany a stranu 7 Statočných som sa rozhodol s kolegami založiť preto, lebo chceme spájať ľudí, ktorí majú záujem aktívne pracovať na zlepšení Slovenska a partokracia, ktorá sa bohužiaľ u nás tak zakorenila, nám neumožňuje presadzovať svoju aktivitu, myšlienky a činy samostatne.

Pravica a ľavica ľudí rozdeľuje, 7 Statočných ľudí spája!

Jeden novinár sa ma nedávno pýtal, že čo sme za stranu. Či pravicová alebo ľavicová. A ja mu nato, že či je to také dôležité a prečo. Prečo sa tu neustále škatuľkuje? Roky tu vládne, podľa mňa, účelové delenie strán a ich členov napravo a naľavo. Ba ešte aj nejaký politický stred tu vraj existuje. Mimochodom, ak to má byť podľa nejakých politických učebníc, tak na Slovensku doteraz nefungovala a nefunguje ani ľavica, ani pravica. Rozdeľovať občanov a hodnotiť ich automaticky podľa nejakého politického zaškatuľkovania, bez toho, aby sme ich poznali, bez ich činov a výsledkov je podľa môjho názoru obrovský omyl, ktorý tu roky vládne a nezmysel. Zlodeji, darebáci a zlí ľudia sú ako v ľavici, tak aj v pravici. 7 Statočných chce ľudí spájať a nie rozdeľovať. Chceme spájať ľudí statočných, aktívnych a slušných.

Uspokojiť sa s nespravodlivosťou znamená posilniť jej vládu!

Od viacerých v mojom okolí som v ostatnom období počul, že 7 Statočných je neštandardná strana, že ľudí nemá prečo osloviť, presadiť sa a že nemá šancu na úspech. Nemyslím si to a verím pravému opaku. Inak by som do toho nešiel. Položme si spoločne otázku: Čo je v tomto štáte štandardné? Korupcia? Rozkrádanie? Nespravodlivosť? Existujúce strany? Štandardné strany počas svojho doterajšieho pôsobenia vybudovali nasledovný štandard:  Slovensko patrí medzi najskorumpovanejšie štáty, krajinu nechali rozkradnúť a rozkráda sa naďalej. Samozrejme štandardne. Zločinci nie sú trestaní, úpadok máme takmer v každej oblasti spoločnosti, vo vedúcich pozíciach štátu sú funkcionári spred roku 1989 a dokonca zisťujeme, že nám vládnu eštébáci. Ak toto má byť tá štandardnosť, tak potom áno, 7 Statočných je neštandardná strana, ktorá s takouto štandardnosťou nechce mať nič spoločné a zabojuje proti nespravodlivosti, zlu, zlodejským praktikám , korupcii, materiálnemu i morálnemu úpadku spoločnosti.

Politický systém má slúžiť občanom. Slúži? Už dvadsať rokov neslúži!

7 Statočných bude presadzovať a podporí každý rozumný návrh, ktorý postupne zmení tento zakorenený partokratický systém čo najviac k priamej demokracii. Žiadne skrývanie sa za stranu. Každý člen musí byť aktívny, musí mať výsledky a musí sa občanom zodpovedať ako občan tejto krajiny, ktorému bolo umožnené vykonávať rozhodnutia z titulu svojej funkcie a právomocí, za ktoré nesie plnú zodpovednosť. Rozhodnutia, ktoré neprinášajú občanom Slovenska osoh, sú zlé rozhodnutia. Tí, ktorí takéto rozhodnutia vykonajú sa musia zodpovedať. Nie pred stranou a jej straníckym vedením, ale pred občanmi tejto krajiny. Je nepredstaviteľné, ak sa štát borí v problémoch, občania živoria a súčasne predstavitelia štátu si naďalej poberajú svoje vysoké platy, užívajú si pohodlie a nenesú žiadnu zodpovednosť za stav krajiny. Je potrebné skoncovať s týmito praktikami. Štát musia viesť konkrétni občania a nie politické strany. A to na každej úrovni štátnej správy. Len tak bude zodpovednosť adresná a s možnosťou vyvodenia dôsledkov.

Vyhrňme si rukávy, v našom štáte je potrebné poupratovať!

Strana 7 Statočných je a vždy bude otvorená pre všetkých čestných, statočných a aktívnych občanov. Presadzujeme odbornosť a ľudskosť pre obsadzovanie pozícií vo všetkých oblastiach spoločnosti. Veľmi rád privítam v našich radoch ženy. Ženy, ktoré mnohokrát vidia veci lepšie ako my, muži. Prestaňme už so zbytočným nadávaním, ak my sami nie sme ochotní urobiť pre nápravu a zmenu čo i len kúsok.

Čo chce Kosmas Bekiaris?

Kandidujem za podpredsedu strany 7 Statočných Regionálna strana Slovenska. Chcem sa predovšetkým venovať kultúre, školstvu, športu. Úpadok v týchto oblastiach už pociťujeme. Deti málo športujú, kultúre sa venujú väčšinou z donútenia. Nechceme predsa, aby budúce generácie boli len akými si bytosťami, ktoré budú zaujímať len a len peniaze a majetky. Taktiež sa chcem venovať komunálnej politike. Byť čo najbližšie s ľuďmi, s ich každodenným životom. Vykonať čo najviac pozitívneho pre zlepšenie ich života je pre mňa obrovskou výzvou. Budem sa snažiť nesklamať dôveru nielen členov strany, ale hlavne dôveru  všetkých občanov Slovenska, ktorí ma na tejto ceste podporia.

Ďakujem za pozornosť a veľa šťastia pre lepšie a zelenšie Slovensko. Len spoločne to dokážeme.

V následnej voľbe podpredsedov som bol členmi strany zvolený za podpredsedu strany 7 Statočných.

(viac o I. kongrese na www.7statocnych.sk)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Koho odfotili s Kollárom či Lipšicom? Politici a mafiáni na fotkách

Súd na kauciu prepustil z väzby Ľubomíra Kudličku, považovaného za šéfa gangu takáčovcov. Bol na prvej fotke spájajúcej mafiu a politika.

TECH

O krok bližšie k základni na Mesiaci. Je plný vody

Voda sa na Mesiac dostala krátko po jeho vzniku.


Už ste čítali?