Keď Burian prášil

Autor: Kosmas Bekiaris | 20.10.2013 o 17:07 | Karma článku: 16,64 | Prečítané:  947x

Míľovými krokmi sa k nám blížia regionálne voľby, ktoré zo skúseností z minulých rokov väčšina občanov Slovenska odignoruje a účasť bude nízka. Škoda. Ako kandidát na poslanca v Košickom samosprávnom kraji (KSK) v obvode č.1 ma zaujíma s akými „súpermi" sa 9.11.2013 stretnem vo volebnom súboji.

Zadovážil som si zoznam kandidátov v mojom obvode a poviem vám, čaká ma ťažký boj. Pri čítaní jednotlivých mien kandidátov ma zarazilo pri jednom mene a musel som sa zastaviť. Ešte raz čítam: Jozef Burian, Ing., štátny tajomník. Pýtam sa sám seba:  „Načo je štátnemu tajomníkovi kandidovať na poslanca regionálneho parlamentu?"

Štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny pán Burian. Člen súčasnej vlády Slovenskej republiky a člen výkonnej moci tohto štátu. Človek, ktorý je v pozícii, v ktorej nie že môže, ale je jeho služobnou povinnosťou riešiť problémy nezamestnanosti a hlavne v regióne, kde je nezamestnanosť najvyššia, na východe Slovenska. Podotýkam, že dotyčný pán je z Košíc a nejaký ten zdravý lokálpatriotizmus by som si vedel u neho predstaviť. (Všetci však veľmi dobre vieme ako sa doposiaľ menili naši politici z východu, keď sa dostali do Bratislavy. Zabudli odkiaľ prišli.)

Pán štátny tajomník je väčšinou, ak nie po celý čas v Bratislave. Čo je super, však je členom vlády a žiada sa od neho čo najväčší výkon v prospech občanov Slovenska.

A preto mám na Vás, pán Burian, povolaním štátny tajomník týchto sedem otázok:

1.       Aký máte dôvod kandidovať na poslanca regionálneho parlamentu z pozície štátneho tajomníka Slovenskej republiky, teda z pozície výkonnej moci štátu?

2.       Ako budete stíhať obe funkcie, keď jedna je v Bratislave a druhá v Košiciach?

3.       Ako chcete zlepšiť zamestnanosť na východe Slovenska z pozície poslanca KSK, keď sa Vám to nedarí urobiť vo funkcii štátneho tajomníka?

4.       Máte iný, vlastný program alebo pôjdete v línii programu strany Smer, čiže nič moc pre východ?

5.       Potrebujete ďalší príjem v podobe poslaneckých odmien regionálneho poslanca?

6.       Ak by Vás Košičania zvolili za poslanca KSK, vzdáte sa funkcie štátneho tajomníka a vrátite sa do Košíc?

7.       Prečo vlastne kandidujete pán Burian, štátny tajomník?

Prajem Vám veľa šťastia a stretneme sa 9.11.2013 v „rovnom" súboji  volebného ringu. Ja ako občan Košíc a Vy, (ne)občan Košíc, povolaním štátny tajomník.

Aby som nezabudol, aspoň na tie voľby príďte do Košíc.

No a my, občania Košíc popremýšľajme, či nie je lepšie mať v regionálnom parlamente naozaj ľudí, ktorí v danom regióne žijú ako ľudí, ktorí sa chystajú riadiť košický región z Bratislavy.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?