Keď Burian prášil

Autor: Kosmas Bekiaris | 20.10.2013 o 17:07 | Karma článku: 16,64 | Prečítané:  947x

Míľovými krokmi sa k nám blížia regionálne voľby, ktoré zo skúseností z minulých rokov väčšina občanov Slovenska odignoruje a účasť bude nízka. Škoda. Ako kandidát na poslanca v Košickom samosprávnom kraji (KSK) v obvode č.1 ma zaujíma s akými „súpermi" sa 9.11.2013 stretnem vo volebnom súboji.

Zadovážil som si zoznam kandidátov v mojom obvode a poviem vám, čaká ma ťažký boj. Pri čítaní jednotlivých mien kandidátov ma zarazilo pri jednom mene a musel som sa zastaviť. Ešte raz čítam: Jozef Burian, Ing., štátny tajomník. Pýtam sa sám seba:  „Načo je štátnemu tajomníkovi kandidovať na poslanca regionálneho parlamentu?"

Štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny pán Burian. Člen súčasnej vlády Slovenskej republiky a člen výkonnej moci tohto štátu. Človek, ktorý je v pozícii, v ktorej nie že môže, ale je jeho služobnou povinnosťou riešiť problémy nezamestnanosti a hlavne v regióne, kde je nezamestnanosť najvyššia, na východe Slovenska. Podotýkam, že dotyčný pán je z Košíc a nejaký ten zdravý lokálpatriotizmus by som si vedel u neho predstaviť. (Všetci však veľmi dobre vieme ako sa doposiaľ menili naši politici z východu, keď sa dostali do Bratislavy. Zabudli odkiaľ prišli.)

Pán štátny tajomník je väčšinou, ak nie po celý čas v Bratislave. Čo je super, však je členom vlády a žiada sa od neho čo najväčší výkon v prospech občanov Slovenska.

A preto mám na Vás, pán Burian, povolaním štátny tajomník týchto sedem otázok:

1.       Aký máte dôvod kandidovať na poslanca regionálneho parlamentu z pozície štátneho tajomníka Slovenskej republiky, teda z pozície výkonnej moci štátu?

2.       Ako budete stíhať obe funkcie, keď jedna je v Bratislave a druhá v Košiciach?

3.       Ako chcete zlepšiť zamestnanosť na východe Slovenska z pozície poslanca KSK, keď sa Vám to nedarí urobiť vo funkcii štátneho tajomníka?

4.       Máte iný, vlastný program alebo pôjdete v línii programu strany Smer, čiže nič moc pre východ?

5.       Potrebujete ďalší príjem v podobe poslaneckých odmien regionálneho poslanca?

6.       Ak by Vás Košičania zvolili za poslanca KSK, vzdáte sa funkcie štátneho tajomníka a vrátite sa do Košíc?

7.       Prečo vlastne kandidujete pán Burian, štátny tajomník?

Prajem Vám veľa šťastia a stretneme sa 9.11.2013 v „rovnom" súboji  volebného ringu. Ja ako občan Košíc a Vy, (ne)občan Košíc, povolaním štátny tajomník.

Aby som nezabudol, aspoň na tie voľby príďte do Košíc.

No a my, občania Košíc popremýšľajme, či nie je lepšie mať v regionálnom parlamente naozaj ľudí, ktorí v danom regióne žijú ako ľudí, ktorí sa chystajú riadiť košický región z Bratislavy.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Koho odfotili s Kollárom či Lipšicom? Politici a mafiáni na fotkách

Súd na kauciu prepustil z väzby Ľubomíra Kudličku, považovaného za šéfa gangu takáčovcov. Bol na prvej fotke spájajúcej mafiu a politika.

TECH

O krok bližšie k základni na Mesiaci. Je plný vody

Voda sa na Mesiac dostala krátko po jeho vzniku.


Už ste čítali?