Lieky namiesto zdravých potravín?!

Autor: Kosmas Bekiaris | 11.2.2014 o 20:07 | Karma článku: 14,70 | Prečítané:  1108x

Už ste si to všimli? Že ešte nie? Tak skúste aspoň raz neprepínať a pozrieť si to. Mám na mysli našu televíznu reklamu, ktorá nám nie raz z filmu urobí celú večnosť. A aj v prípade, že máme vážne problémy s močom, tak počet a dĺžka reklám ďaleko prevyšuje naše potreby. Dopozerať takto dlhý film až do konca sa pre nás stáva doslova športovým výkonom.

Pred pár rokmi sme sa smiali na tom, že príde čas, keď nebude reklama vo filme, ale film v reklame. Niekoľko desať, či pätnásťminútových reklamných prestávok, ktoré predĺžujú filmy o viac ako hodinu sú toho jasným dôkazom. A aké výrobky nám reklamné šoty ponúkajú? No predsa len tie najlepšie a najkvalitnejšie.

V škole nás učili, že nadmerná a častá konzumácia liekov je ako drogovanie a robí z človeka závislého na liekoch. Lieky by sa mali brať len v nevyhnutných prípadoch. Takto nás to učili. Ale doba je iná. Už ste si to všimli? Každá jedna reklamná prestávka je nabitá ponukou tých najlepších a najkvalitnejších liekov, výživových doplnkov, či vitamínových preparátov. Kĺby, nachladenie, kašeľ, prostata, erekcia,... Pár minút sa človek cíti akoby bol práve u lekára a pritom si stále pekne hovie vo svojom vysedenom domácom kresle.

Z televíznej obrazovky nás vyliečia zo všetkého. Už nemusíme chodiť k lekárovi. Stačí si zapnúť televízor, pozrieť reklamu , vybrať si ten najsprávnejší liečebný preparát a pekne si ho ísť za nemalé peniaze zakúpiť do lekárne. A o tom to všetko je. Vyciciavanie našich peňaženiek farmaceutickými výrobcami. Lekární máme pomaly viac ako predajní potravín a biznis musí frčať. Je jedno, že sa sami pomaličky zabíjame, reklama nás určite presvedčí, že chémia je pre nás to najlepšie. A keď si zničíme pečeň nadmernou a zbytočnou konzumáciou liekov, tak majú pre nás pilulky aj na pečeň. Veď stačí len pekne zacvakať pri pokladni v najbližšej lekárni.

Nie konzumácia zdravých slovenských výrobkov, ale pravidelné nakupovanie a požívanie chemických preparátov v podobe drahých liekov a prípravkov je pre naše zdravie to najlepšie. Aspoň takto nás to každodenne a čím ďalej, tým viac presviedčajú vysmiaté tváričky z televíznej reklamy.

Sme naozaj ochotní nechávať sa manipulovať bohatými farmaceutickými spoločnosťami a uveriť, že to, čo nás učili v škole už neplatí? Že len častý príjem liekov zlepší naše kĺby, že nám zlepší erekciu, či v okamihu vyhráme nad nádchou? Sme ochotní nakupovať zbytočné pilulky a krémiky, plniť vrecká zahraničných firiem a súčasne ničiť naše životy. Nebolo by lepšie obnoviť výrobu zdravých slovenských potravín, pestovanie plodín, či zdravý chov domácich zvierat?

Zastavme ohavnú reklamu na lieky a podporme zdravý život bez liekov!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Koho odfotili s Kollárom či Lipšicom? Politici a mafiáni na fotkách

Súd na kauciu prepustil z väzby Ľubomíra Kudličku, považovaného za šéfa gangu takáčovcov. Bol na prvej fotke spájajúcej mafiu a politika.

TECH

O krok bližšie k základni na Mesiaci. Je plný vody

Voda sa na Mesiac dostala krátko po jeho vzniku.


Už ste čítali?