Dokedy?!

Autor: Kosmas Bekiaris | 31.7.2014 o 7:00 | Karma článku: 13,81 | Prečítané:  2302x

Žijem v štáte, ktorý ma okráda. Okráda ma o vieru v lepšiu budúcnosť, o vieru, že je správne žiť slušne a poctivo. Okráda ma o spravodlivosť, o nádej, radosť i o šťastie.

A ešte mu za to, že ma okráda aj platím. Platím mu z toho, čo zarobím. Platím mu z toho, čo si kupujem i z môjho bytu na hypotéku mu platím. A platím mu každodenne ďalšie, a ďalšie poplatky. Prečo?

Tento štát má svoju ústavu. A potrebuje ju? Či vlastne, potrebujú ju občania tohto štátu?

Keď bezplatné školstvo znamená zoznam školských pomôcok, vrátane zošitov, napísaný na celú jednu veľkú stranu listu, ktorý mi na konci školského roku s vysvedčením priniesol môj syn. Zošity, ktoré môjmu budúcemu tretiakovi som povinný zakúpiť (pamätám si, keď ako žiak som v škole okrem zošitov dostal ešte farbičky a aj ďalšie školské potreby). Nehovoriac o „bezplatnom“ platení za učebnice.

Keď bezplatné zdravotníctvo znamená platby v hotovosti za všetko možné i nemožné, vrátane poplatku len za to, že sa vôbec odvážim vkročiť do zdravotníckeho zariadenia a povedať, že som chorý.

Keď dôstojná staroba znamená pre mňa mať šťastie dožiť sa dôchodkového veku a následne živoriť z dôchodcovskej almužny od tohto štátu.

Doterajší predstavitelia štátu neustále klamú a kradnú. Preto ma tento štát okráda a okráda. Bohužiaľ Európska únia tomuto okrádaniu dáva zelenú. A to som pred vstupom do tohto zoskupenia určite nečakal a nechcel.

Štát ma okráda o pôdu, ktorú pre(roz)dáva vyvoleným namiesto toho, aby dal prácu svojim občanom, ktorí by ju obrábali, pestovali plodiny a chovali zvieratá na nej. Nie, namiesto toho občania sedia doma a ja musím jesť dovezené „zdravé“ výrobky od zahraničných globálnych firiem. Alebo nejesť.

Štát ma okráda o lesy, ktoré pre(roz)dáva vyvoleným a ja mám problém pri potulkách nenatrafiť na tabuľku s nápisom „Nevstupovať, súkromný pozemok!“ A môžem byť ešte rád, že je to napísané v slovenčine a nie v anglickom jazyku.

Štát ma okráda o slobodný názor, ktorý končí cenzúrou subjektívneho názoru mediálneho experta, či dokonca sudcu, ktorý rozmýšľa v duchu komunistického myslenia.

Toto je štát, ktorý viac ako osemsto svojich občanov okradol o občianstvo. Načo čaká Ústavný súd?

Žijem v štáte, ktorý ma neustále okráda. A ešte mu aj za to platím. Dokedy?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?